29.09.2009 23:45 - Барселона - Динамо Киев 2:0
Прочетен: 776 Коментари: 0 Гласове:
0

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
Барса с 2:0 на ходом срещу Динамо Киев
image © Reuters Европейският клубен шампион Барселона не срещна трудности при домакинството си на Динамо Киев в мач от втория кръг на груповата фаза в Шампионската лига. Двубоят на „Ноу Камп” завърши „само” 2:0 за каталунците, които без да се напрягат можеха и да стигнат до по-изразителна победа. Барса контролираше събитията на терена през целия мач и само добрите намеси на вратаря на Динамо Шовковский предотвратиха по-голяма загуба за украинския гранд. Андрий Шевченко изигра цял мач за тима от Киев, но не успя да помогне на своите съотборници. Резултатът бе открит в 26-та минута чрез гол, дело на звездата на Барса Лионел Меси. Андрес Иниеста намери добре аржентинеца в наказателното поле, той премина без проблеми през двама бранители на Динамо и с удар в долния ляв ъгъл вкара за 1:0. Изненадващо този резултат се задържа чак до 76-та минута, в която младокът Педро Родригес успокои феновете на каталунците с втори гол. Златан Ибрахимович достави топката на Педро, който с премерен удар от 10 метра фронтално срещу вратата на Шовковский оформи крайното 2:0. В другия мач от групата по-рано днес Рубин и Интер завършиха наравно 1:1. Така във временното класиране Барселона излезе на първо място с 4 точки, следван от Динамо с 3, Интер с 2 и Рубин с 1.