Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
06.10.2009 09:40 - "Българското" дерби не се състоя, Хюз отново се подигра с Мартин Петров
Автор: zuzana Категория: Спорт
Прочетен: 1133 Коментари: 0 Гласове:
0

Българското" дерби не се състоя, Хюз отново се подигра с Мартин Петров
image

Великолепното представяне на Мартин Петров в мача с Уест Хем миналата седмица, подкрепено с гол и асистенция, не му помогна да запази тутулярното си място за днешното "българско" дерби срещу Астън Вила на Стилиян Петров. Крилото от Враца за пореден път остана на резервната скамейка и изобщо не се появи в игра. При 0:1 в 70-ата минута мениджърът на "гражданите" Марк Хюз се готвеше да усили атаката с включването на българина, но точно тогава нароченият за смяна Крейг Белами изравни и Хюз върна Марто на пейката. За разлика от своя добър приятел, Стилиян Петров записа цял мач, като беше един от най-добрите в редиците на Вила. Капитанът на бирмингамци дори можеше да се разпише, но негов силен удар през първото полувреме мина на сантиметри от вратата. image

Самата среща приключи с равенство - 1:1. Своебразният сблъсък между сменилите двата клуба през лятото Ричард Дън и Гарет Бари завърши изцяло в полза на Дън. Ирландският бранител откри резултата в 15-ата минута, след като надскочи Бари при едно центриране от корнер и заби топката в мрежата на Шей Гивън. От уважение към бившия си тим Дън не изрази бурно радостта си от попадението. През втората част при сходна ситуация гостите като по чудо се отърваха от нов гол. Постепенно те imageовладяха инициативата и красива комбинация между Айрланд, Адебайор и Белами доведе до изравняването. В края Сити дори имаха възможност да стигнаха до трите точки, но защитата на Вила не допусна фатална грешка. Така за пръв път от 18 мача насам двубой с участието на Манчестър Сити в Премиър лийг завършва без победител.

Точката изравни "небесносините" с Тотнъм, като двата клуба делят трето и четвърто място в таблицата. За Астън Вила равенството е първо този сезон и благодарение на него тимът се придвижи на седма позиция.

Тагове:   Мартин,   Отново,